Σάββατο, 18 Μαΐου, 2024

Αγιασμός 2022-2023

Ενημερώνουμε τους μαθητές του σχολείου μας και τους γονείς τους ότι:

α) Την Δευτέρα 12/9/2022 οι μαθητές θα προσέλθουν στον χώρο του σχολείου στις 10:00 για τον καθιερωμένο Αγιασμό.

β) Η χρήση μάσκας για φέτος είναι προαιρετική. Για τους μαθητές δεν απαιτείται αρνητικό αποτέλεσμα αυτοδιαγνωστικού ελέγχου (self test). Περισσότερες οδηγίες για το πρωτόκολλο αντιμετώπισης κρουσμάτων θα δώσουμε σε άλλη ανάρτηση στην ιστοσελίδα μας.

γ) Ο Αγιασμός θα γίνει στον αύλειο χώρο και οι μαθητές θα αποχωρήσουν με την λήξη του Αγιασμού αφού δώσουμε οδηγίες για τις επόμενες ημέρες (υπολογίζουμε στις 10:40).

δ) Την Τρίτη 13/9/2022 οι μαθητές θα απασχοληθούν τέσσερις (4) διδακτικές ώρες και θα πάρουν βιβλία οπότε θα πρέπει να έχουν τσάντες (οι μαθητές της Α’ τάξης θα λάβουν τα μισά βιβλία την Τρίτη και τα υπόλοιπα την Τετάρτη). Από την Τετάρτη 14/9 θα προσπαθήσουμε να απασχολήσουμε τους μαθητές σε εξάωρο πρόγραμμα εκτός απροόπτου (οι διαδικασίες τοποθετήσεων των καθηγητών δεν έχουν ολοκληρωθεί μέχρι τώρα)

στ) Η διαδικασία των μετεγγραφών που έχουμε σε εκκρεμότητα, θα ολοκληρωθεί την Παρασκευή 9/9/2022 που θα έχουμε την απόφαση από τον Διευθυντή της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δράμας. Οι γονείς που έκαναν αίτηση μετεγγραφής για τα παιδιά τους, θα ενημερωθούν τηλεφωνικά από τον Διευθυντή του σχολείου.

Ευχόμαστε σε όλους τους μαθητές και τους γονείς τους, καλή σχολική χρονιά.
Translate »