Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024
Εξάρια 2022-2023Νέα

Υποδοχή από το 6ο Γυμνάσιο Θεσσαλονίκης

Την Τετάρτη 22 Μαρτίου 2023, πραγματοποιήθηκε η 3η συνάντηση μαθητών και εκπαιδευτικών των συνεργαζόμενων σχολείων της δράσης “Τα εξάρια της Εκπαίδευσης 2022-2023” στην πόλη της Θεσσαλονίκης.

Μαθητές και εκπαιδευτικοί του 6ου Γυμνασίου Θεσσαλονίκης, υποδέχτηκαν συνολικά 150 μαθητές από το 6ο Γυμνάσιο Δράμας, το 6ο Γυμνάσιο Καβάλας και το 6ο Γυμνάσιο Σερρών στο  Δημαρχείο της Θεσσαλονίκης, στην αίθουσα Μανόλης Αναγνωστάκης.

Οι μαθητές παρακολούθησαν παρουσίαση που αφορούσε την τελευταία συνάντηση που έγινε την 16η Δεκεμβρίου στη Δράμα και παρουσίαση του 6ου Γυμνασίου Θεσσαλονίκης που αφορούσε δράσεις του σχολείου.

Ακολούθησαν δραστηριότητες στο πλαίσιο προγράμματος “Εγώ και οι άλλοι/άλλες” από ομάδα ειδικών του Ινστιτούτου Βιωματικής Παρέμβασης (NDI Non Directive Intervenante).

Μετά το τέλος των δραστηριοτήτων, οι μαθητές απόλαυσαν μια μικρή βόλτα στην παραλία της Θεσσαλονίκης.

Ένα μικρό βίντεο από την συνάντηση μπορείτε να δείτε παρακάτω:

Translate »