Τρίτη, 7 Μαΐου, 2024
γονείςΝέα

Χριστουγεννιάτικο Bazaar

Aγαπητοί κηδεμόνες,

Φέτος το Σχολείο μας με την βοήθεια και συνεργασία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, προτίθεται να πραγματοποιήσει Χριστουγεννιάτικο bazaar με μια πρωτότυπη ιδέα.

Παλιά αντικείμενα του σπιτιού σας, ξεχασμένα σε ντουλάπια ή αποθήκες, αντί να πεταχτούν, μπορούν να αξιοποιηθούν στο bazaar και με ένα συμβολικό αντίτιμο να χρησιμεύσουν σε φιλανθρωπικό σκοπό.

Μπορείτε να φέρετε διακοσμητικά, χριστουγεννιάτικα και μη, κηροπήγια, κορνίζες, παιχνίδια, βάζα και ό,τι άλλο κρίνετε ότι δεν το θέλετε πια.
Με ένα συμβολικό ποσό κάποιος άλλος μπορεί να το θέλει!

Επίσης θα μπορούσατε να προσφέρετε γλυκά που διατηρούνται εκτός ψυγείου !!

Τα αντικείμενα θα πρέπει να είναι σε καλή κατάσταση και να μεταφερθούν στο σχολείο ως την Τετάρτη, 21 Δεκεμβρίου.

Το bazaar θα πραγματοποιηθεί στον χώρο του σχολείου την Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου και Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου, 8:30 – 13:30.

Τα χρήματα θα διατεθούν σε απόρους συμπολίτες μας, σε συνεννόηση με τον Ι.Ν. Αγ Τριάδας.

Σας περιμένουμε!

Τα προσφερόμενα αντικείμενα μέχρι 21/12/2022

19/12/2022: Στην πιο κάτω φωτογραφία φαίνονται τα αντικείμενα που έχουν ήδη φτάσει στο σχολείο από μαθητές και προσωπικό !!

Η ομάδα παραλαβής
Translate »