Σάββατο, 18 Μαΐου, 2024

Εγγραφές μαθητών Α τάξης

Ενημερώνουμε τους γονείς των μαθητών που κατά το σχολικό έτος 2020-2021 θα φοιτήσουν στην Α’ τάξη, ότι αύριο Παρασκευή 26/6/2020 θα παραλάβουμε όλα τα απολυτήρια των μαθητών από τα Δημοτικά σχολεία ροής (3ο, 4ο, 5ο και 10 μαθητών από το 2ο) οπότε θα μπορούν να προσέρχονται στο σχολείο για την εγγραφή τους.

Κατά την εγγραφή των μαθητών στην Α’ τάξη, ο γονέας ή κηδεμόνας κάθε μαθητή:

α) συμπληρώνει μια υπεύθυνη δήλωση κηδεμονίας και στοιχείων επικοινωνίας και

β) παραλαμβάνει έντυπο Ατομικού Δελτίου Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ) το οποίο αφού το συμπληρώσει παιδίατρος (γίνεται και δωρεάν στο ΙΚΑ ή στην 1η ΤΟΜΥ κάντε κλικ για πληροφορίες), το προσκομίζει στο σχολείο. Στην περίπτωση που υπάρχει ήδη συμπληρωμένο ΑΔΥΜ, αυτό παραλαμβάνεται κατά την εγγραφή, διαφορετικά η προσκόμιση του ΑΔΥΜ μπορεί να γίνει και τον Σεπτέμβριο. (Σημείωση: Το ΑΔΥΜ πρέπει να κατατεθεί υποχρεωτικά μέχρι 30 Σεπτεμβρίου ώστε ο μαθητής/μαθήτρια να μπορεί να παρακολουθεί το μάθημα της Φυσικής Αγωγής).

Οι εγγραφές θα γίνονται 08:00 με 13:00 μέχρι 30 Ιουνίου και τους μήνες Ιούλιο και Αύγουστο κάθε Δευτέρα (τις ίδιες ώρες).

Τα παραπάνω έντυπα σε ηλεκτρονική μορφή μπορείτε να τα δείτε παρακάτω:

Translate »