Δευτέρα, 6 Μαΐου, 2024
Erasmus+ 2018-2020Νέα

Εργασίες προγράμματος Erasmus 2018-2020 (2021)

Το σχολείο μας συμμετείχε σε πρόγραμμα Erasmus KA229 με κωδικό 2018-1-IT02-KA229-048180_4 και τίτλο «#BULLYINGisNEVERok» .

Στο πλαίσιο του προγράμματος, αρχικά υποδεχθήκαμε στην πόλη μας τα συνεργαζόμενα σχολεία από Πολωνία, Ισπανία και Ιταλία.

Τον Οκτώβριο του 2019, δέκα μαθητές του σχολείου μας με δύο καθηγήτριες, επισκέφθηκαν συνεργαζόμενο σχολείο στην Πολωνία το 2019.

Τον Μάρτιο του 2020 είχαμε προγραμματισμένο ταξίδι στην Ισπανία, αλλά επειδή η αεροπορική πτήση που θα μετέφερε τους μαθητές, είχε ενδιάμεση στάση στο Μιλάνο της Ιταλίας και εξαιτίας του covid-19 οι μαθητές μας με τις συνοδούς τους δεν μπόρεσαν να ταξιδέψουν. Οι υπόλοιπες επισκέψεις ματαιώθηκαν, αλλά έγιναν τηλε-συναντήσεις από το διαδίκτυο.

Εργασίες που έγιναν στο πλαίσιο της συμμετοχής των μαθητών στο πρόγραμμα αυτό, μπορείτε να δείτε παρακάτω:

Poster by Stratigelis- Pastrafidis

Students’ Questionnaire

Reasons for bullying Aikaterini Kalofa

How to be an active and responsible citizen by Manos Stamoglou

Bullying by Maria Ververidou

Bullying by Angeliki Petridou